EXTRA De Bouw Belofte #099 De Wijde Blik [Deel 2] Kan de bouw de crisis aan ? [RE:]

De serie ‘De Wijde Blik’ telt tot nu toe drie afleveringen:
Deel 1: Naar een moderne Trias Poltica [#028 en #098]
Deel 2: Kan de bouw de crisis aan? [#029 en #070]
Deel 3: Naar een circulaire economie [#048]

Deel 4: Landen in een nieuw tijdperk [IN VOORBEREIDING]

De Wijde Blik [Deel 2] [Re:] Kan de bouw de crisis aan?
Met Ben Spiering, Jurgen van der Heijden en Johan Riezebos

Welke crisis bedoelen we? Begrijpen we wat we moeten en kunnen doen? Wat is het oplossend vermogen in de bouw? Hoe je een enkel middel in kunt zetten voor meer doelen. Over samenwerken en gemeenschapskracht. Op zoek naar nieuwe verhoudingen tussen omzet-, relatie- en waardegedreven denken en werken. Weigeren te bouwen wat niet nodig is.

Over liefde voor het vak, professionaliteit, het recht om uit te dagen en ruimte maken om binnen en buiten de lijntjes te kleuren.

Dit is het tweede en laatste deel n.a.v. het boek ‘Naar een circulaire economie. Manifest voor transitie en regeneratie’. Redactie: Gertrud Blauwhof, Stan Kerkhofs, Wim Veldman en Willem Verbaan [Uitgeverij Blauwdruk] 2022

Deel 3. De Wijde Blik. Naar een circulaire economie [RE:] #048 LIVE PODCAST tijdens ‘Let’s talk. Twee jaar Podcast De Bouw belofte’ [21-06-2023] Met Johan Riezebos [Riezebos Advies]

Hoe krijgen we de circulaire economie goed aan de gang. Hoe kunnen we biobased producten regionaal van boer naar bouwer brengen. Wat zijn de businessmodellen die hiervoor nodig zijn. Als we circulair willen bouwen betekent dit dat je vooraf nadenkt over het einde van de levensduur. We moeten nu aan de bak en het voortouw nemen.

Over initiatieven, onderzoek, hobbels en uitdagingen, de markt en voorwaarden hiervoor.

Pleidooi voor het eerlijke verhaal en hernieuwd realisme over wat we kunnen en wat [nog] niet.

WIE IS WIE
Ben Spiering [Voormalig innovator bij Rijkswaterstaat, voormalig directeur Nationale Bouwagenda | 2016-2018]

Jurgen van der Heijden (Senior Consultant TNO Innovation for life Strategy and Policy |Coördinator Ella Vogelaar Academie voor Gemeenschapskracht).

Johan Riezebos [Riezebos Advies]

inspireren